Finał Pucharu Polski 505 w Szczecinie

Puchar Polski 2019

Już za dwa tygodnie w Szczecinie odbędą się ostatnie tegoroczne regaty Klasy 505. Będzie to finał Pucharu Polski 2019.

W ostatni weekend września, w Szczecinie na jeziorze Dąbie zostaną rozegrane finałowe regaty Pucharu Polski Klasy 505. Organizatorem zawodów jest Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 w Polsce oraz Centrum Żeglarskie.

Tegoroczna edycja Pucharu Polski została składała się z sześciu żeglarskich imprez zorganizowanych w kilku miastach zlokalizowanych na wybrzeżu. Ideą tego sezonu było, żeby jak najczęściej zawodnicy ścigali się na akwenach morskich.

Otwarcie sezonu nastąpiło tradycyjnie w Gdyni. Potem regaty zostały rozegrane w Górkach Zachodnich w Gdański oraz w Pucku. Następnie regatowa karuzela przeniosła się do Ustki i Dziwnowa. W tym mieście odbyły się równocześnie Mistrzostwa Polski. Ostatnia impreza zaliczana do pucharowej klasyfikacji generalnej odbędzie się właśnie w Szczecinie.

W ubiegłym sezonie łącznie zostało sklasyfikowanych czterdzieści załóg. Najlepiej poradzili sobie wówczas Mateusz Jura i Bartosz Chroł z AZS SGH Warszawa gromadząc największa liczbę punktów. Tradycyjnie ich nazwiska zostały wygrawerowane na pucharze, na pamiątkę tego wydarzenia.

Kto w tym roku zdobędzie to trofeum? Będzie to wiadomo już niebawem, za dwa tygodnie. Relacje na żywo, aktualną klasyfikację, fotogalerie, wywiady z zawodnikami będzie można zobaczyć na profilu https://www.facebook.com/505Polska/