Mistrzostwa Europy 2023 – Quiberon

Już dziś startuje najważniejsza tegoroczna impreza 5O5 na starym kontynencie, czyli Mistrzostwa Europy! Gospodarzem regat są Francuzi, miejsce regat to małe miasteczko Quiberon położone malowniczej Bretanii.

Polskę reprezentują można powiedzieć cztery załogo. Po cichu liczymy na dobre miejsce mieszanego duetu Agnieszka Skrzypulec dla której kolejny raz na 505 w rolę załoganta wcielił się Holger Jess.
Do ścigania po krótkiej przerwie wracają Paweł ChorobaTomasz Brzozowski. Do Francji pojechali także nasi eksportowi zawodnicy, czyli szczecinianie Dariusz KonopczakPaweł Henszke oraz reprezentujące stołeczne kluby Dominik OstrowskiMaciej Goździk.

Póki co pogoda nie rozpieszczała zawodników na miejscu regat. Duże opady deszcze skłaniały do szukania rozrywek na brzegu i zwiedzania okolicy (co widać na zdjęciach). Dziś przestało padać, świeci słońce i jest wiatr. Zapowiada się zacięta rywalizacja, dlatego zachęcamy do trzymania mocno kciuków z naszą zawodniczkę i naszych zawodników.

W miarę możliwości postaramy się informować na bieżąco z wydarzeń z Mistrzostw Europy Quibeon!