Puchar Polski klasy 505 2012

garnekPolskie Stowarzyszenie Klasy 505 od kilku lat organizuje regaty Pucharu Polski.

W tym sezonie, przed nami jeszcze dwie imprezy, na których można zdobyć cenne punkty:

      •  15 – 16 września – Regaty o Srebrną Szeklę (Zbąszyń)
      •  21 – 23 września – Otwarte Mistrzostwa Polski (Kamień Pomorski)

Obecnie przechodni Puchar Polski znajduje się w rękach załogi Bartosz Makała / Łukasz Skrzycki. Czyje nazwiska zostaną w tym roku wygrawerowane na Pucharze? Czy gdyńska załoga obroni tytuł? Regaty Mistrzostw Polski wyłonią tegorocznych zwycięzców!

Dla przypomnienia załączamy zasady Pucharu Polski:

Punktacja:

  • wszystkie imprezy z wyjątkiem Mistrzostw Polski są liczone z przelicznikiem x 1,0 – Mistrzostwa Polski będą liczone do klasyfikacji Pucharu Polski z przelicznikiem × 1,5;
  • punkty za każdą imprezę przyznawane są systemem małych punktów w ilości równej: zajętemu miejscu w regatach × przelicznik imprezy;
  • do klasyfikacji Pucharu Polski będą zaliczone 3 najlepsze wyniki zawodnika z pierwszych 5 imprez (2 odrzutki) plus wynik Mistrzostw Polski (ten nie podlega odrzuceniu);
  • za regaty, w których zawodnik nie wystartował punkty przyznawane są według zasady: ilość sterników, którzy wystartowali w obecnym cyklu Pucharu Polski klasy 505 + 1 (np. przy klasyfikowanych 10 załogach, za regaty a których nie startowano przyznaje się 11 punktów do klasyfikacji Pucharu Polski);
  • w przypadku, gdy w końcowej klasyfikacji dwóch zawodników ma równą ilość punktów, decydujący jest wynik Mistrzostw Polski, a w razie równej liczby punktów z MP – wynik z ostatnich regat, w których wziął udział przynajmniej jeden z tych zawodników;

Zgodnie z uchwałą zarządu PSK 505 w Pucharze Polski w roku 2012 będą oficjalnie klasyfikowane jedynie załogi, których członkowie, uregulowali składkę członkowską.

Ranking PP na dzień 01.09.2012:

Załoga: PP1 Gdynia PP2 Zbąszyń PP3 Gdańsk PP4 Kiekrz Punkty

Suma

Miejsce
Bartosz Makała / Łukasz Skrzycki 1 1 1 12

3

1

Igor Graczyk / Maciej Graczyk 6 3 3 4

10

2

Darek Rzadkowski / Krzysztof Rzadkowski 4 8 7 5

16

3

Mariusz Michalski / Alina Limańska 5 8 7 12

20

4

 

W regatach cyklu Pucharu Polski wzięły także udział załogi:

Konrad Plewa / Jerzy Plewa
Piotr Żółtowski / Borowiak Andrzej
Michał Zera / Wojciech Denderski
Ewa Szyfter / Kacper Kaczmarek
Przemek Zagórski / Piotr Juckiewicz
Michał Mironiuk / Piotr Juckiewicz
Darek Rzadkowski / Krystian Rola
Darek Rzadkowski / Jerzy Plewa
Romuald Szukała / Bartosz Zimny
Wojtek Denderski / Łukasz Grabia
Tosia Żółtowska / Piotr Żółtowski
Mariusz Michalski / Zbigniew Monkiewicz
Zbigniew Monkiewicz / Beata Małecka-Monkiewicz
Wojtek Gierak / Marek Matysiewicz
Adam Domżalski / Jakub Doruch
Karol Tobolski / Jakub Tobolski
Andrzej Kubiak / Marek Milewski

Wyniki poszczególnych regat:

Wyniki Gdynia I PP
  1. POL 8665 Bartosz Makała / Łukasz Skrzycki
  2. POL 8416 Przemek Zagórski / Piotr Juckiewicz
  3. POL 7669 Tosia Żółtowska / Piotr Żółtowski
  4. POL 8451 Dariusz Rzadkowski / Krzysztof Rzadkowski
  5. POL 8483 Mariusz Michalski / Alina Limańska
Wyniki Zbąszyń II PP
  1. POL-8665 Bartosz Makała / Łukasz Skrzycki
  2. POL-8129 Konrad Plewa / Jerzy Plewa
  3. POL-7942 Igor Graczyk / Maciej Graczyk
  4. POL-7286 Piotr Żółtowski / Andrzej Borowiak
  5. POL-8451 Darek Rzadkowski / Krystian Rola
  6. POL-8222 Wojtek Denderski / Łukasz Grabia
  7. POL-4752 Roman Szukała / Bartosz Zimny
Wyniki Gdańsk – Nord Cup III PP
  1. Bartosz Makała / Łukasz Skrzycki
  2. Michał Zera / Wojciech Denderski
  3. Igor Graczyk / Maciej Graczyk
  4. Michał Mironiuk / Piotr Juckiewicz
  5. Dariusz Rzadkowski / Jerzy Plewa
  6. Mariusz Michalski / Zbigniew Monkiewicz
Wyniki Kiekrz IV PP
  1. POL-7669 Żółtowski Piotr / Borowiak Andrzej
  2. POL-8129 Konrad Plewa / Jerzy Plewa
  3. POL-8222 Ewa Szyfter / Kacper Kaczmarek
  4. POL-7942 Igor Graczyk / Maciej Graczyk
  5. POL-8451 Darek Rzadkowski / Krzysztof Rzadkowski
  6. POL-4752 Romuald Szukała / Bartosz Zimny
  7. POL-8005 Zbigniew Monkiewicz / Beata Małecka -Monkiewicz
  8. POL-7942 Wojtek Gierak / Marek Matysiewicz
  9. POL-8665 Adam Domżalski / Jakub Doruch
  10. POL-8663 Karol Tobolski / Jakub Tobolski
  11. POL-8674 Andrzej Kubiak / Marek Milewski